malzenska - Parafia Świętej Rodziny w Gdyni

Przejdź do treści


Modlitwa męża za żonę:
Dobry Boże, dziękuję Ci za moją żonę /imię/. Dziękuję za jej miłość, kobiecość, piękno, wrażliwość, widzenie spraw inaczej niż ja. Dziękuję za to, że skrzyżowały się nasze drogi, wybraliśmy siebie nawzajem, a Ty w Sakramencie Małżeństwa pobłogosławiłeś naszą miłość.  Panie, daj jej cierpliwość, wyrozumiałość, pokój. Oddaje Ci wszystkie piękne, radosne i trudne sprawy, które są miedzy nami. Spraw abyśmy byli nawzajem dla siebie pomocą, umieli sobie przebaczać i wciąż lepiej siebie rozumieć. Otocz, proszę moja żonę opieką, strzeż ją od złego i dodawaj jej sił duchowych i fizycznych. Boże błogosław mi abym zawsze był jej wsparciem i obrońcą. Chcę być odpowiedzialnym mężem. Chcę, aby moja zona była ze mną szczęśliwa. Kocham ją.

Modlitwa żony za męża:
Dziękuję Ci Boże za mojego męża /imię/. Za jego miłość, za dobro, które mi daje. Dziękuję, że w Sakramencie Małżeństwa stanowimy jedno Ciało. Zawierzam Ci Boże wszystkie jego myśli, słowa i gesty. Wszystkie jego decyzje i relacje z innymi ludźmi. Niech w zdrowiu, z ufnością i nadzieją pokonuje życiowe przeszkody i przeciwności. Oddaje także to co w nim trudno mi pokochać i zrozumieć. Uświęcaj Boże naszą jedność i wierność. Proszę o bliskość, która wyraża i umacnia miłość. Naucz mnie, abym mu zawsze towarzyszyła, wspierała i troszczyła się o niego. Chcę być odpowiedzialną żoną. Chcę żeby mój mąż był ze mną szczęśliwy. Kocham go.

Modlitwa wzajemna:
Panie, Boże Wszechmogący, który jesteś źródłem prawdziwej i jedynej miłości, daj nam łaskę jedności małżeńskiej. Chcemy być dla siebie podporą w dobrych i trudnych chwilach. Daj nam łaskę wzajemnego przebaczenia i miłosierdzia. Umacniaj w naszych sercach naszą pierwotną, wzajemną miłość. Spraw, abyśmy dzięki Tobie mogli stawać się lepszymi dla siebie, naszych bliskich i wszystkich, których jednoczy wiara w twojego Syna Jezusa Chrystusa.

Święta /imię patronki zony/ - módl się za nami
Święty /imię patrona męża/ - módl się za nami

Święta Rodzino z Nazaretu – módl się za nami.

Prasa katolicka
Wróć do spisu treści